ВСТАНОВЛЮЄМО приточну віконну вентиляцію, для усунення негативних наслідків високої герметичності вікон з склопакетами з ПВХ, дерева і алюмінію і підтримки цілодобового сприятливого мікроклімату в приміщенні.

Ви можете поставити питання або зробити замовлення

Причини і вирішення проблем з тягою.

Тяга, - термодинамічний і аеродинамічний направлений потік димових газів і повітря у витяжній конструкції            Тяга, - термодинамічний і аеродинамічний направлений потік димових газів і повітря у витяжній конструкції, утворюваний із-за різниці тиску у взаємозв'язаній системі приміщення-камін-атмосфера, а також різниці щільності, температур і складу газу усередині камери згорання і системи димовідводу.

            Рух повітряних і димових потоків в камінній конструкції взаємозв'язаний і зміна декількох параметрів приводить до зміни сили і напряму потоку тяги в "димар" або "в приміщення". Потік димових газів спрямовується у бік найменшого опору.

            Якщо горіння відбувається з великою кількістю диму в топці, а скляні дверці швидко темніють і при відкритті топкових дверцят дим виходить в приміщення то, увага, у вашій в топці дуже слабка тяга.

Зворотна тяга, Перекидання тяги             Зворотна тяга - ситуація, коли потік димових газів або повітря не видаляється в димар, а повертається з каміна в приміщення.

            Перекидання тяги - короткочасна зміна напряму руху основного потоку на протилежний.

            Можливі причини виникнення зворотної тяги або перекидання тяги в димарі:  

 • низький димар;
 • недостатній перетин каналу;
 • наявність похилих ділянок і нерівностей стінок димаря;
 • димар встановлений нижче за коньок даху;
 • поблизу труби димаря знаходяться вищі будівлі або дерева;
 • відсутність приточного повітря в герметичних приміщеннях;
 • протяги і інтенсивні повітряні потоки в приміщенні;
 • відкладення сажі, засмічення димаря;
 • негерметичність димового каналу;
 • холодне повітря в димарі перед розпалом каміна;
 • атмосферні явища.

Димарі            Висота димаря. Має бути не менше 4,5м і не нижче за вентиляційний канал.   Збільшення висоти труби збільшує тягу.

            Підвищення над дахом. Димар має бути вище за коньок даху і близько розташованих високих будівель і дерев. При розташуванні димаря  поблизу високих об'єктів  або нижче за коньок даху, тяга залежатиме від напряму і швидкості вітру (вітрові завихрення над дахом зменшуватимуть тягу або викликатимуть зворотну тягу).

            Головок. Правильно побудований або встановлений головок димаря сприяє стабільній роботі печі або каміна, виключає задування повітря в димовий канал.

            Конструкція. Горизонтальні і похилі ділянки димаря (з кутом менше 450) зменшують тягу і сприяють накопиченню сажі. При розташуванні димового каналу  біля зовнішньої стіни будинку, димар прогріватиметься повільніше, а продукти згорання охолоджуватимуться сильніше, утворюючи конденсат і зменшуючи тягу. У зимовий час, конденсат може замерзати.

            Внутрішня поверхня. Сажа і відкладення, виступи цегли і уступи в димарі, зменшують тягу. Чим гладкіша внутрішня  поверхня димаря, тим краще тяга.

            Форма поперечного розрізу. Димар з круглим внутрішнім поперечним розрізом працює краще за димар з квадратним поперечним розрізом. Найбільший аеродинамічний опір  має димар з прямокутним поперечним розрізом.

            Площа поперечного розрізу. Для каміна рекомендується велика площа поперечного розрізу. Площа поперечного розрізу каналу не повинна мінятися по всій його довжині.

            Матеріал. Зміна теплового режиму, під час роботи каміна, в димарі може викликати зворотній рух основного потоку. Поки димар теплий, в ньому є тяга, а при охолодженні холодне повітря починає опускатися вниз. Металевий димар добре працює в нагрітому стані, але швидко остигає, великий недолік - дуже маленька теплова інерція. Кращий матеріал для димаря - цеглина! Він інерційний і поволі віддає тепло.

            Камін із закритою топкою. У режимі горіння, сумарна площа приточних щілин, влаштованих під його дверцями, цілком достатня для забезпечення тяги і підтримки горіння. Коли ж камін погашений, через приточні отвори димар прогрітися не в змозі (оскільки площа приточних отворів дуже мала в порівнянні з площею поперечного розрізу димаря), холодне повітря починає опускатися по димарю, що приводить до перекидання тяги.

            Сходи в будинку. Перекидання тяги може відбуватися із-за інтенсивних повітряних потоків на сходовому марші,  який сполучає кімнату, в якій знаходиться камін або газова колонка, з вищою частиною будівлі. Для запобігання зворотній тязі і димленню каміна, необхідно усунути протяги на сходах або не відкривати вікна на сходових майданчиках, розташованих набагато вище за рівень топки.

Герметичність приміщеннь            Герметичність приміщеннь.  Чим вище температура димових газів, тим більше тяга і відповідно більше споживання повітря для горіння. Якщо камін або газова колонка не врахована в балансі повітрообміну, в будинку утворюється недолік кисню. Працюючий камін або газова колонка висмоктує з приміщення повітря, створюючи критичне розрідження. Періодично відбувається прорив повітря в приміщення через димар каміна і він починає диміти. А газова колонка гасне за таких умов.

            В утворення розрідженого повітря свій значний вклад вносять герметичні вікна, позбавляючи приміщення притоку повітря. Спалюваний в топці кисень і повітря, що постійно виходить через вентканали, повинні поповнюватися в безперервному режимі. За відсутності спеціальної приточної вентиляція, через канал природної вентиляції, якщо він  розташований поряд з димарем, разом з повітрям в приміщення можуть потрапити і димові гази. Повітря, необхідне для процесу згорання, повинне втягуватися зовні, але ніяк не через вентиляційний канал.

установка приточної віконної вентиляції установка приточної віконної вентиляції

Компенсувати спалений об'єм кисню може додаткова установка приточної віконної вентиляції.

            Атмосферні явища. Погодні умови, що погіршують тягу в камінній конструкції: Понижений атмосферний тиск, висока вологість, дощ, сильний вітер, вітер з сильними поривами. Погане розтоплення під час зимових холодів, із-за низької температури стінок димаря, або недостатній приток зовнішнього повітря в приміщення. Погане розтоплення каміна в перехідний сезон, в сиру безвітряну погоду і після тривалої перерви - в димарі накопичується вологе і холодне повітря.

            Погодні умови, що поліпшують тягу в каміні: При гарній ясній погоді або в морозний день додаткова тяга створюється за рахунок вертикальних висхідних потоків зовні будівлі. Чим прохолодніше зовні і тепліше в приміщенні, тим сильніша тяга в димарі.

Зворотна тяга нерідко виникає і за ситуації, коли камін або колонка не топиться            Зворотна тяга нерідко виникає і за ситуації, коли камін або колонка не топиться. Влітку зворотна тяга в димарі може з'явитися через те, що температура в приміщенні менша, ніж зовні будинку. Взимку з непрацюючого каміна дує холодне повітря або з'являється неприємний запах гару, із-за сильного розрідження повітря (димар починає працювати на приток повітря в приміщення, як труба приточної вентиляції).  Одна з причин цього явища герметичність віконних комплектів. Розглянемо ситуацію, коли вікна пластикові або дерев'яні з склопакетом, двері герметичні і існує декілька вентканалів (їх, як правило, завжди більше одного). Повітря, що постійно виходить через вентканали на вулицю, повинне поповнюватися в приміщенні в безперервному режимі. Нерідко димар являється слабшим за вентканали, що працюють на витяжку. Тому що, в порівнянні з димарем, вентканал зазвичай має менший поперечний розріз  і швидше прогрівається теплим повітрям. Повітряний потік в ньому рухається з більшою швидкістю, а через герметичні вікна, природній приток повітря відсутній, тому саме за рахунок димаря і відбувається поповнення повітря, що видаляється. Це і спричиняє виникнення зворотної тяги.  З цих же причин буває зворотня тяга в одному з вентканалів в помешканні,  адже вентиляційний канал — той же димар, тільки замість диму по ньому за рахунок тяги виводиться повітря. Порушення повітрообміну в будинку "лікується"  правильною організацією приточної вентиляції.

приток повітря в приміщення приток повітря в приміщення

            Отже, головною умовою, для роботи в нормальному режимі камінів, газових колонок і інших топок, що виключає утворення зворотної тяги, є облаштування повноцінного притоку повітря в приміщення.

 

ВСТАНОВЛЮЄМО приточну віконну вентиляцію, для усунення негативних наслідків високої герметичності вікон з склопакетами з ПВХ, дерева і алюмінію і підтримки цілодобового сприятливого мікроклімату в приміщенні.

Ви можете поставити питання або зробити замовлення

Copyright © 2009 - 2019 Віконна вентиляція. Встановлюємо приточну віконну вентиляцію - здоровий мікроклімат при зачинених герметичних вікнах.

Замовити сайт сьогодні - забезпечити майбутнє.
Створення сайту та підтримка від ARTSite